THE MUSEUM OF DEMATERIALIZED SMALL PORCELAIN FIGURINES

2017

Для проекту буде відскановано завдяки 3D сканеру понад 50 скульптурних груп дрібної пластики радянського періоду. Більшість з яких є досить типовими і розповсюдженими. Буде створено віртуальний музей дематеріалізованої дрібної пластики. Опинитися в ньому відвідувач зможе, одягнувши окуляри віртуальної реальності.

Концепція проекту.

Принциповим моментом є те, що мною навмисно обрані сюжети, в яких головними дійовими особами є діти в момент гри, відпочинку, дозвілля та заняття спортом. Першочерговим є звернення до певного ряду образів, які кожен з нас легко розпізнає. Адже більшість дітей радянського та пострадянського періоду виростали у типових умовах. Таким чином, проект є повністю незаангажованим та представляє особисті рефлексії на тему культурної традиції, досвіду, художньої спадщини. Звертаючись саме до побутових сюжетів, я працюю з темою культурної спадкоємності у контексті сучасного мистецтва та медіумів, піднімаючи тему примирення з власним культурним минулим.

Опис експозиції.

Біла кімната, по периметру на стінах – зображення скульптур (digital art, друк на металі). Експозиція зобов’язана створювати чистий музейний простір. Посеред кімнати – окуляри віртуальної реальності. Одягаючи їх, відвідувач потрапляє у віртуальний музей дематеріалізованої дрібної пластики. У віртуальному музеї скульптури представляються у зріст людини. Відвідувач має можливість пересуватися експозицією віртуального музею та кругового огляду скульптур.